Sockertång såsslev

Sockertång såsslev
Sockertång såsslev
Sockertång såsslev
Sockertång såsslev
Sockertång såsslev
Sockertång såsslev

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOCKERTÅNG, SÅSSLEV, STRÖSKEDAR, silver, 18/1900-tal, sockertången omkring 1800, vikt ca 315 g

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage, gravyr

376130

2016-04-16