Ted Kurahara gouacher
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TED KURAHARA (USA, född 1925): "Rome Light", 3 st, triptyk, varav en är signerad och daterad Kurahara 97, alla tre signerade och daterade på baksidan, gouache på papper, 18x18 cm vardera. (3)
PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund
UTSTÄLLD: Ted Kurahara - Drawings / Works on paper, Anders Tornberg Gallery, Lund 1997
376244
2016-04-16