Ted Kurahara gouacher

Ted Kurahara gouacher
Ted Kurahara gouacher
Ted Kurahara gouacher
Ted Kurahara gouacher

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TED KURAHARA (USA, född 1925): "Rome Light", 3 st, triptyk, varav en är signerad och daterad Kurahara 97, alla tre signerade och daterade på baksidan, gouache på papper, 18x18 cm vardera. (3)

PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund

UTSTÄLLD: Ted Kurahara - Drawings / Works on paper, Anders Tornberg Gallery, Lund 1997

376244

2016-04-16