Gueridon
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUERIDON, barockstil 1800-tal eller äldre, förgylld, skuren dekor, höjd ca 112 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
En lagad tassfot, torrsprickor, överdelen med lagningar
376264
2016-04-17