Gueridon

Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon
Gueridon

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUERIDON, barockstil 1800-tal eller äldre, förgylld, skuren dekor, höjd ca 112 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

En lagad tassfot, torrsprickor, överdelen med lagningar

376264

2016-04-17