Brännvinsskål

Brännvinsskål
Brännvinsskål
Brännvinsskål
Brännvinsskål
Brännvinsskål
Brännvinsskål

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BRÄNNVINSSKÅL, silver, 18/1900-tal, fantasistämplar, oval skål och fot med 8 runda drivna bucklor, två volutsvängda hänklar avslutade i fantasidjurhuvuden, längd 24 cm, vikt ca 315 g

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage

376329

2016-04-17