Brännvinsskål
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRÄNNVINSSKÅL, silver, 18/1900-tal, fantasistämplar, oval skål och fot med 8 runda drivna bucklor, två volutsvängda hänklar avslutade i fantasidjurhuvuden, längd 24 cm, vikt ca 315 g
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage
376329
2016-04-17