Jaktbägare

Jaktbägare
Jaktbägare
Jaktbägare
Jaktbägare
Jaktbägare
Jaktbägare
Jaktbägare
Jaktbägare

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JAKTBÄGARE, silver, Olaus Hasselquist, Jönköping 1791, invändigt förgylld, höjd ca 10 cm, vikt ca 125 g

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage, bristning vid mynningen

376348

2016-04-17