Gustaviansk ram
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RAM, gustaviansk, 1700-tal, förgylld, skuren dekor, innermått 22,5x16 , yttermått 38x26 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Rosett skadad och saknar överdel, senare förgyllning, slitage
376445
2016-04-17