Gustaviansk ram

Gustaviansk ram
Gustaviansk ram
Gustaviansk ram
Gustaviansk ram

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

RAM, gustaviansk, 1700-tal, förgylld, skuren dekor, innermått 22,5x16 , yttermått 38x26 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Rosett skadad och saknar överdel, senare förgyllning, slitage

376445

2016-04-17