Ljusstkar

Ljusstkar
Ljusstkar
Ljusstkar
Ljusstkar

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, mässing, i from av palmstammar, otydlig stämpel, enligt etikett Rosersbergs slott, höjd ca 9 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage

376470

2016-04-17