Wilhelm Kåge servisdelar
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
WILHELM KÅGE, servis, 57 dlr, modell Guldfågeln, Gustavsberg, formgiven för Nordiska Kompaniet, bestående av: 8 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 11 djupa förrättstallrikar, 5 förrättstallrikar, 6 assietter, 2 skålfat, 2 uppläggningsfat, 2 skålar, tillbringare, såsskål, sockerskål med lock, gräddkanna, 9 kaffekoppar med fat, några skadade delar medföljer
Enstaka nagg eller krackelering kan förekomma
376472
2016-04-14