Ljusstakar
2016-04-17
376476
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 4 st, senbarock, 1700-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, höjd ca 10-13 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, delvis ej ursprungligen tillhörande delar