Ljusstakar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, senbarock, 1700-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, höjd ca 10-13 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, delvis ej ursprungligen tillhörande delar
376476
2016-04-17