Oidentifierad konstnär oljemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): kopia efter Richard Parkes Bonington (1802-1828) "Francis I and the Duchess of Etampes", olja på duk, ca 27x35 cm

ÖVRIGT: Målningen "Francis I and the Duchesse of Etampes" hänger i Louvren, Paris, Frankrike.

Ytskador, retuscher, dubblerad

376488

2016-04-14