Dosor och minnesmedalj

Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj
Dosor och minnesmedalj

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSOR, 2 st., snarlika, silver, en stämplad S.L, troligen Samuel Lundal Gävle 1766-1784(1792), ciselerad dekor, höjd ca 3,5, diameter ca 6 cm, DOSA, MINNESMEDALJ, totalvikt ca 320 g

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage, äldre lagningar

376493

2016-04-17