Dosor och minnesmedalj
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOSOR, 2 st., snarlika, silver, en stämplad S.L, troligen Samuel Lundal Gävle 1766-1784(1792), ciselerad dekor, höjd ca 3,5, diameter ca 6 cm, DOSA, MINNESMEDALJ, totalvikt ca 320 g
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, äldre lagningar
376493
2016-04-17