Samling silver
Closed
2016-04-17
376518
| Sold for | 1 500 SEK |
| Estimate | 1 800 SEK |
BÄGARE, SOCKERSKÅL, RÖKELSEKAR, silver, bl a Danmark och Persien, importstämplar, vikt ca 600 g
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Sockerskål med lagad hänkel