Dessertgafflar och dessertskedar
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DESSERTGAFFLAR, 12 st, DESSERTSKEDAR, 12 st, förgyllt silver, Johan Henrik Lampa 1806-1821(1826), Stockholm 1822, Gustaf Möllenborg 1823-1850 (1932) Stockholm 1835, längd ca 14-16 cm, vikt ca 740 g
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, ägarstämpel
376527
2016-04-17