Dessertgafflar och dessertskedar

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

DESSERTGAFFLAR, 12 st, DESSERTSKEDAR, 12 st, förgyllt silver, Johan Henrik Lampa 1806-1821(1826), Stockholm 1822, Gustaf Möllenborg 1823-1850 (1932) Stockholm 1835, längd ca 14-16 cm, vikt ca 740 g

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage, ägarstämpel

376527

2016-04-17