Silversked 1700-tal

Silversked 1700-tal
Silversked 1700-tal
Silversked 1700-tal
Silversked 1700-tal
Silversked 1700-tal
Silversked 1700-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MAGNUS MYRMAN (1706-30), sked, s.k. råttsvanssked, silver, (verksam i Norrköping 1706-30), längd 18,5 cm, vikt ca 36 g

Monogram, skedblad med lagning

376637

2016-04-14