J. F. Höckert oljemålning

J. F. Höckert oljemålning
J. F. Höckert oljemålning
J. F. Höckert oljemålning
J. F. Höckert oljemålning
J. F. Höckert oljemålning
J. F. Höckert oljemålning

Klubbat för:

31 000 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

JOHAN FREDRIK HÖCKERT (1826-1866): tillskriven, "En lappgosse: Hel figur studie", daterad Arjeploug 4 Juli 1850, olja på duk, etikettmärkt à tergo Höckert auktion 1866, ca 29,5x16,5 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Zustandsbeschreibung

376646

2016-04-17