C G Wittenström

C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström
C G Wittenström

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL GUSTAF WITTENSTRÖM (3), motiv från London med påskrifter, signerade och daterade 1905, akvareller, bildytorna ca 17 x 12 cm

Proveniens: Akvarellerna kommer genom arv från Carl Gustaf Wittenström (1831-1911) som var ansedd metallurg.

376695

2016-04-17