Fulvio Bianconi ljuslyktor

Fulvio Bianconi ljuslyktor
Fulvio Bianconi ljuslyktor
Fulvio Bianconi ljuslyktor
Fulvio Bianconi ljuslyktor
Fulvio Bianconi ljuslyktor
Fulvio Bianconi ljuslyktor

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FULVIO BIANCONI, Venini, 1900-talets mitt, ljuslyktor modell Hurricane, i sommerso- respektive pezzatoteknik, modellen formgiven 1951, höjd 26,5 respektive 25,5 cm

Mikronagg och blåsor förekommer, ljushållare i glas saknas

376928

2016-04-18