Edvin Öhrström glasskulptur
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
4 500 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), skulptur gjuten i ljust blå glasmassa, signerad E Öhrström och daterad 1987, Lindshammars glasbruk, på träsockel, höjd 23 cm
Undersidesnagg, står något ostadigt
376932
2016-04-18