Edvin Öhrström glasskulptur

Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur
Edvin Öhrström glasskulptur

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 500 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), skulptur gjuten i ljust blå glasmassa, signerad E Öhrström och daterad 1987, Lindshammars glasbruk, på träsockel, höjd 23 cm

Undersidesnagg, står något ostadigt

376932

2016-04-18