Slaglåspistol

Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol
Slaglåspistol

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, svensk, 1700-talets mitt, ändrad från flintlås, troligen Jönköping, lås med etsad dekor, märkt krönt ISD och NK helstock med hornnäsa och förgyllda stämplade mässingsbeslag, längd 36 cm

senare gravyr på kammaren

377061

2016-04-28