Brosch diamanter
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BROSCH, 18 k guld, omkring 1900, dekor med gammalslipade diamanter i olika storlekar samt några små med rosenslipning, de större diamanterna mellan ca 0,10-0,20 ct, längd 4,5 cm, vikt ca 7,8 g
Nål ej ursprunglig, lagning, nederdel förstärkt och senare stämplad Hugo Strömdahl AB, Stockholm 1952
377372
2016-04-20