Brosch diamanter

Brosch diamanter
Brosch diamanter
Brosch diamanter
Brosch diamanter
Brosch diamanter
Brosch diamanter
Brosch diamanter
Brosch diamanter

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BROSCH, 18 k guld, omkring 1900, dekor med gammalslipade diamanter i olika storlekar samt några små med rosenslipning, de större diamanterna mellan ca 0,10-0,20 ct, längd 4,5 cm, vikt ca 7,8 g

Nål ej ursprunglig, lagning, nederdel förstärkt och senare stämplad Hugo Strömdahl AB, Stockholm 1952

377372

2016-04-20