Fickur England 1700-tal

Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal
Fickur England 1700-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

JOSEPH DUDDS (England, 1721-1780), fickur, förgyllt spindelurverk med riklig dekor, dubbla fodral i silver, välvt glas, diameter 55 mm, senare klockställ samt nyckel medföljer

Visst slitage, senare glas

377529

2016-04-21