Fickur England 1700-tal
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEPH DUDDS (England, 1721-1780), fickur, förgyllt spindelurverk med riklig dekor, dubbla fodral i silver, välvt glas, diameter 55 mm, senare klockställ samt nyckel medföljer
Visst slitage, senare glas
377529
2016-04-21