Albin Amelin, Kungsgatan, 1932

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ALBIN AMELIN (1902-1975): Kungsgatan, signerad och daterad Amelin -32, gouache, pastell och krita på papper, 65 x 78 cm.
Proveniens: Grosshandlare Erik Strömberg (1883-1950), Sundsvall, därefter i arv till nuvarande ägare

377713

2016-04-25