Ljuskrona empire
2016-04-22
377894
| Klubbat belopp | 14 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets början, empire, för 6 ljus, behängd med olikslipade prismor, på förgylld mässingsstomme, höjd ca. 80 cm, diameter 58 cm
Renoverad och kompletterad