Skänkkannor i tenn

Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn
Skänkkannor i tenn

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÄNKKANNNOR, 3 st, varav en Anders Morström (tenngjutar i Säter 1769-1778), med kombinationsstämpel 1771, KANNA, tenn, 1800-tal, höjd med tumgreppsknopp 16-21 cm

skador, lagningar

377936

2016-04-22