Segelbåtsmarkörer och rundningsmärken

Klubbat för:

2 000 SEK

2 000 SEK

ATELIER BORGILA, segelbåtsmarkörer, 3 st. och rundningsmärken, 2 st., 1950-tal, båtarna tillverkade i mässing, koppar resp. silver och med segel av silver, 2 rundningsmarkörer i mässing, båtarnas höjd ca 5,2 cm, blått originaletui

Tillverkade för KSSS vid ett jubileum på 1950-talet.

378057

2016-04-25