Grötskål

Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål
Grötskål

Klubbat för:

4 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

MELCHIOR LEFFLER (1745-1791/1849), grötskål, tenn, Visby 1819, höjd inkl lock 18 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, bucklor

378144

2016-04-23