Bordssurtout

Bordssurtout
Bordssurtout
Bordssurtout
Bordssurtout

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSSURTOUT, 3 dlr, i slipat glas, lock och fäste i mässing, 1800-talets första hälft, FLASKOR, 2 st, varav en i ametistfärgat glas med spiralvriden form1700-tal, SKÅL, Irland/England, rutslipat glas, båtformad, höjd 13-19 cm

Ställ till bordssurtout saknas, skål med nagg

378188

2016-04-23