Bordsur nyrokoko

Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko
Bordsur nyrokoko

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, C. F. Laurin´s & Söner, förgylld metall, svärtad bottenplatta och klar glaskupa total höjd ca 62, urets höjd ca 50 cm

Slitage, senare bronserad, skador

378204

2016-04-23