Bordsur nyrokoko
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, C. F. Laurin´s & Söner, förgylld metall, svärtad bottenplatta och klar glaskupa total höjd ca 62, urets höjd ca 50 cm
Slitage, senare bronserad, skador
378204
2016-04-23