Emaljskylt 1930-tal

Emaljskylt 1930-tal
Emaljskylt 1930-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

EMALJSKYLT, 1930-tal, "Saltsjökvarns Kejsarkronan, det bästa vetemjölet, Mannagryn, högsta kvalitet", tillverkad av Boos & Hahn, Ortenberg, Baden", 97 x 57,5 cm

Slitage, emaljbortfall i 3 hörn samt på skyltens nedre del

378310

2016-04-24