Skyphos

Skyphos
Skyphos
Skyphos
Skyphos
Skyphos
Skyphos
Skyphos
Skyphos

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKYPHOS, Italien, möjligen Falerii/Tarquinia 350-400fKr, vitmålad dekor av ugglor, höjd 10, bredd 16cm Proveniens: enligt uppgift inköpt av finsk konstnär i Rom under 1930-talet

378400

2016-04-28