Apulisk skyphoa

Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa
Apulisk skyphoa

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKYPHOS, troligen apulisk, kvinnohuvud målad i svart med vita detaljer, höjd 11, bredd 17,5cm.
Proveniens: enligt uppgift inköpt av finsk konstnär i Rom under 1930-talet

378415

2016-04-28