Kantharos

Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos
Kantharos

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KANTHAROS, Italien, typ D, svartfigurig dekor av hundar, höjd 11, bredd 17cm.
Proveniens: enligt uppgift inköpt av finsk konstnär i Rom under 1930-talet

Spricka

378423

2016-04-28