Lekythos Italien/Etrurien
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LEKYTHOS, Italien/Etrurien, svart dekor på röd botten med vita detaljer med musiker och dansare, höjd ca 21 cm
Proveniens: enligt uppgift inköpt av finsk konstnär i Rom under 1930-talet
Slitage, bortfall, lagningar
378434
2016-04-28