Lekythos Italien/Etrurien

Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien
Lekythos Italien/Etrurien

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LEKYTHOS, Italien/Etrurien, svart dekor på röd botten med vita detaljer med musiker och dansare, höjd ca 21 cm
Proveniens: enligt uppgift inköpt av finsk konstnär i Rom under 1930-talet

Slitage, bortfall, lagningar

378434

2016-04-28