Silverbestick Rosenholm

Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm
Silverbestick Rosenholm

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

JACOB ÄNGMAN, bestick, 181 dlr, silver, modell "Rosenholm", GAB, Stockholm, bestående av: 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 assiettegafflar, 12 efterrättsgafflar, 12 efterrättsknivar, 12 efterrättsskedar, 12 smörgårdsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 bakelsegafflar, 13 kaffeskedar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, osthyvel, 2 serveringsskedar, 2 smörknivar, 3 syltskedar, 2 såsslevar, 3 matgafflar, 2 matskedar, 3+3 sillgafflar samt 3 sardingafflar, samtliga delar med kontrollstämplar, besticksschatull medföljer, mått schatull höjd 98, 55x33 cm

Smärre slitage

378680

2016-04-25