Alf Lindberg Tema
Valmis
2016-05-16
378708
| Korkein tarjous | 5 200 SEK |
| Arviointi | 5 000 SEK |
ALF LINDBERG (1905-1990): Kolonilotter, Mölndal, signerad Alf Lindberg, utförd 1969, olja på duk, 55x62 cm
Utställd på Bohusläns Museum, Uddevalla 1987
Proveniens: Beijers Moderna vårauktion 1988, auktionsnummer 176
Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer