Wilhelm Kåge för Gustavsberg

Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Wilhelm Kåge för Gustavsberg
Wilhelm Kåge för Gustavsberg

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WILHELM KÅGE, ampel, Gustavsberg,formgiven 1922-23, flintgods, dekor i underglasyrblått av ränder, signerad GUSTAVSBERG 1923, höjd 17, diameter 23 cm

Slitage

378754

2016-04-25