Hovedvandaeg 17/1800-tal

Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal
Hovedvandaeg 17/1800-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

1 500 SEK

LUKTDOSA, s.k. hovedvandaeg, förgyllt silver, 17/1800-tal, sannolikt Danmark, hjärtformad på konad fot flankerad av stående lejon, krönt med krona med genombruten dekor, botten med prickgravyr KCD FISS, höjd ca 8 cm

378877

2016-04-25