Hovedvandaeg 17/1800-tal
Klubbat för:
2 600 SEK
1 500 SEK
LUKTDOSA, s.k. hovedvandaeg, förgyllt silver, 17/1800-tal, sannolikt Danmark, hjärtformad på konad fot flankerad av stående lejon, krönt med krona med genombruten dekor, botten med prickgravyr KCD FISS, höjd ca 8 cm
378877
2016-04-25