Byrå sengustaviansk

Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk
Byrå sengustaviansk

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BYRÅ, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, 2 lådor, fanérad i mahogny, snedställda hörn, höjd 74, 61 x 41,5 cm

Zustandsbeschreibung

Åldersrelaterat slitage, skador: fanersavslag, lösa detaljer, lös hörnlist (medföljer), ena främre benet löst.

378885

2016-04-25