Erik Kirkegaard 4 st karmstolar
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIK KIRKEGAARD, karmstolar, 4 st, 1950-tal, Høng stolefabrik, Danmark, 1950-tal, teak, fast sits i ljust tyg, sitthöjd ca 43 cm
PROVENIENS: Konstbokhandlare Stefan Schueler, Stockholm
Bruksslitage, hårt slitna sitsar
378919
2016-04-26