Johan Tuuri blandteknik

Johan Tuuri blandteknik
Johan Tuuri blandteknik

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JOHAN TUURI, (1854-1936): Lattelahti, "Lapparnas fiske konst fin rötter och en sort krok vaa är. Lappan hjort sjelve dena", blandteknik, krita med stämplade renar, ca 25x35 cm, medföljer "Mauittalus Samid Birra", Stockholm, 1910

Hörn med veck, hanteringsslitage

378937

2016-04-28