Johan Tuuri blandteknik
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN TUURI, (1854-1936): Lattelahti, "Lapparnas fiske konst fin rötter och en sort krok vaa är. Lappan hjort sjelve dena", blandteknik, krita med stämplade renar, ca 25x35 cm, medföljer "Mauittalus Samid Birra", Stockholm, 1910
Hörn med veck, hanteringsslitage
378937
2016-04-28