Skedar kniv sockertång silver

Skedar kniv sockertång silver
Skedar kniv sockertång silver
Skedar kniv sockertång silver
Skedar kniv sockertång silver
Skedar kniv sockertång silver
Skedar kniv sockertång silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

SKEDAR, 3 st., PASTEJSPADE, SOCKERTÅNG, KAPSYLÖPPNARE, FICKKNIV, silver, ragusked stämplad Ryssland 1853, slätt skaft, längd 24,5 cm, 2 matskedar England 1700-tal, pastejspade av Christian Hammer, Stockholm 1849, kapsylöppnare modell Konge och sockertång av Georg Jensen, fickkniv med silverblad av Eric Nordin, Sundsvall 1870, reliefdekor av palmetter, total vikt ca 312 g

Kuntoraportti

378947

Päivämäärä:

2016-04-29