Ring 18 k vitguld rubin och diamanter
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, 18 k vitguld, fasettslipad rubin 0,68 ct, 12 diamanter med åttkantslipning totalt 0,24 ct, enligt gravyr, Ge-Kå Smycken, G Kaplan, Stockholm 1968, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 3,4 g
Rubin med slitage och repor
379179
2016-04-30