Ring 18 k vitguld rubin och diamanter

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RING, 18 k vitguld, fasettslipad rubin 0,68 ct, 12 diamanter med åttkantslipning totalt 0,24 ct, enligt gravyr, Ge-Kå Smycken, G Kaplan, Stockholm 1968, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 3,4 g

Rubin med slitage och repor

379179

2016-04-30