Anders Zorn etsning
Klubbat för:
9 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), Emma Rasmussen, signerad Zorn, daterad i plåten 1904, etsning, ca 20x15 cm
LITTERATUR: Hjert & Hjert 122.
Gulnat blad, nedre marginalens kant med obetydlig pappersförlust
379517
2016-04-29