Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920), Emma Rasmussen, signerad Zorn, daterad i plåten 1904, etsning, ca 20x15 cm

LITTERATUR: Hjert & Hjert 122.

Gulnat blad, nedre marginalens kant med obetydlig pappersförlust

379517

2016-04-29