Arthur Percy, oljemålning

Arthur Percy, oljemålning
Arthur Percy, oljemålning
Arthur Percy, oljemålning
Arthur Percy, oljemålning
Arthur Percy, oljemålning
Arthur Percy, oljemålning

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ARTHUR PERCY (1886-1976): Stilleben med krukor i interiör, signerad och daterad Arthur Percy 1962, olja på duk, 92 x 60 cm

Proveniens: Inköpt av nuvarande ägare på Modern konst i hemmiljö, Strandvägen, i mitten av 1960-talet.

379611

2016-04-29